T491E227K016AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size E*220µF/16V*±10%
Manufacturer Item No.:
T491E227K016AT
Item number:
T491E227K016AT+
from 500 pieces
3.076,90 € / 1000 pieces
from 2500 pieces
2.857,10 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
2.666,70 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
2.500,00 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | E |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 16 V |
| Capacity Value: | 220µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 7.3 x 6.0 x 3.6 mm |
| Reel Size: | 7 in |