T491E108M004AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size E*1000µF/4V*±20%
Manufacturer Item No.:
T491E108M004AT
Item number:
T491E108M004AT+
from 500 pieces
4.121,20 € / 1000 pieces
from 2500 pieces
3.826,90 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
3.571,70 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
3.348,50 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | E |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 4 V |
| Capacity Value: | 1000µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 7.3 x 6.0 x 3.6 mm |
| Reel Size: | 7 in |