T491D337K006ATAUTO
KEMET*Tan-Cap SMD/Size D*330µF/6,3V*±10%*AEC-Q200
Manufacturer Item No.:
T491D337K006ATAUTO
Item number:
T491D337K006ATAUTO+
from 500 pieces
603,70 € / 1000 pieces
from 2500 pieces
560,60 € / 1000 pieces
from 5000 pieces
523,20 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
490,50 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | D |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 6.3 V |
| Capacity Value: | 330µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 7.3 x 4.3 x 2.8 mm |
| Reel Size: | 7 in |
| AEC-Q200: | Ja |