T491C476K020AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size C*47µF/20V*±10%
Manufacturer Item No.:
T491C476K020AT
Item number:
T491C476K020AT+
from 500 pieces
360,00 € / 1000 pieces
from 1000 pieces
334,30 € / 1000 pieces
from 3000 pieces
312,00 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
292,50 € / 1000 pieces
from 20000 pieces
275,30 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | C |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 20 V |
| Capacity Value: | 47µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 6.0 x 3.2 x 2.5 mm |
| Reel Size: | 7 in |