T491B475K020AT7280
KEMET*Tan-Cap SMD/Size B*4,7µF/20V*±10%
Manufacturer Item No.:
T491B475K020AT7280
Item number:
T491B475K020AT7280+
from 8000 pieces
126,80 € / 1000 pieces
from 40000 pieces
117,70 € / 1000 pieces
from 80000 pieces
109,90 € / 1000 pieces
from 160000 pieces
103,00 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | B |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 20 V |
| Capacity Value: | 4,7µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 3.5 x 2.8 x 1.9 mm |
| Reel Size: | 13 in |