T491B475K016AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size B*4,7µF/16V*±10%
Manufacturer Item No.:
T491B475K016AT
Item number:
T491B475K016AT+
from 2000 pieces
123,40 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
114,60 € / 1000 pieces
from 20000 pieces
106,90 € / 1000 pieces
from 40000 pieces
100,30 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | B |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 16 V |
| Capacity Value: | 4,7µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 3.5 x 2.8 x 1.9 mm |
| Reel Size: | 7 in |