T491B227M004AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size B*220µF/4V*±20%
Manufacturer Item No.:
T491B227M004AT
Item number:
T491B227M004AT+
from 2000 pieces
281,90 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
261,70 € / 1000 pieces
from 20000 pieces
244,30 € / 1000 pieces
from 40000 pieces
229,00 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | B |
| Tolerance Value: | ±20% |
| Voltage: | 4 V |
| Capacity Value: | 220µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 3.5 x 2.8 x 1.9 mm |
| Reel Size: | 7 in |