T491B225K035ATAUTO
KEMET*Tan-Cap SMD/Size B*2,2µF/35V*±10%*AEC-Q200
Manufacturer Item No.:
T491B225K035ATAUTO
Item number:
T491B225K035ATAUTO+
from 2000 pieces
199,90 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
185,60 € / 1000 pieces
from 20000 pieces
173,20 € / 1000 pieces
from 40000 pieces
162,40 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | B |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 35 V |
| Capacity Value: | 2,2µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 3.5 x 2.8 x 1.9 mm |
| Reel Size: | 7 in |
| AEC-Q200: | Ja |