T491A156K010AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size A*15µF/10V*±10%
Manufacturer Item No.:
T491A156K010AT
Item number:
T491A156K010AT+
from 2000 pieces
131,40 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
122,00 € / 1000 pieces
from 20000 pieces
113,90 € / 1000 pieces
from 40000 pieces
106,80 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | A |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 10 V |
| Capacity Value: | 15µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 3.2 x 1.6 x 1.6 mm |
| Reel Size: | 7 in |