T491A106K020AT
KEMET*Tan-Cap SMD/Size A*10µF/20V*±10%
Manufacturer Item No.:
T491A106K020AT
Item number:
T491A106K020AT+
from 2000 pieces
146,50 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
136,00 € / 1000 pieces
from 20000 pieces
126,90 € / 1000 pieces
from 40000 pieces
119,00 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | A |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 20 V |
| Capacity Value: | 10µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 3.2 x 1.6 x 1.6 mm |
| Reel Size: | 7 in |