T491A105K016ATAUTO
KEMET*Tan-Cap SMD/Size A*1µF/16V*±10%*AEC-Q200
Manufacturer Item No.:
T491A105K016ATAUTO
Item number:
T491A105K016ATAUTO+
from 2000 pieces
91,20 € / 1000 pieces
from 10000 pieces
84,70 € / 1000 pieces
from 20000 pieces
79,10 € / 1000 pieces
from 40000 pieces
74,10 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | A |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 16 V |
| Capacity Value: | 1µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 3.2 x 1.6 x 1.6 mm |
| Reel Size: | 7 in |
| AEC-Q200: | Ja |