T491A105K016AT7280
KEMET*Tan-Cap SMD/Size A*1µF/16V*±10%
Manufacturer Item No.:
T491A105K016AT7280
Item number:
T491A105K016AT7280+
from 9000 pieces
73,70 € / 1000 pieces
from 45000 pieces
68,40 € / 1000 pieces
from 90000 pieces
63,90 € / 1000 pieces
from 180000 pieces
59,90 € / 1000 pieces
Add to Favorites
| Series: | T491 |
|---|---|
| Size: | A |
| Tolerance Value: | ±10% |
| Voltage: | 16 V |
| Capacity Value: | 1µF |
| Termination: | 100% Matte tin (Sn)-plated |
| Dimensions: | 3.2 x 1.6 x 1.6 mm |
| Reel Size: | 13 in |