| Frequency : | 2.048 MHz |
|---|---|
| Stability: | ±50 ppm |
| Dimensions: | 1.5 x 0.8 mm |
| Voltage: | 1.8 to 3.3 VDC |
| Temperature: | -20 to +70°C |
| Option Pin: | Output Enable |
| Signalling Type: | LVCMOS |
| Coupling: | DC-coupled Receiver |
| DC-Coupled Output VOL or BC Swing: | Rail-to-Rail LVCMOS |
| DC-Coupled Output VOH: | Rail-to-Rail LVCMOS |