| Series: | RT8532 |
|---|---|
| Application Type: | PV Inverter, Motor drives and Fast charging stations |
| Voltage: | 600 VAC |
| Current: | 20 A |
| Resistance: | 7 mOhm |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Leaded - Soldering Type |
| Dimensions: | 56 x 37 x 60 mm |
| Net weight: | 191 g |
| Gross weight: | 210 g |