RT8522-8-8M0
Schaffner*RT 8522-8-8M0 RT Common Mode Choke 300VAC, two line, 8A, 8mH, Vertical
Manufacturer Item No.:
816962-SF
Item number:
RT 8522-8-8M0
from 100 pieces
6,63 € / 1 pieces
from 600 pieces
6,43 € / 1 pieces
from 1200 pieces
6,23 € / 1 pieces
from 2400 pieces
6,03 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | RT8522 |
|---|---|
| Application Type: | PV Inverter, Motor drives and Fast charging stations |
| Voltage: | 300 VAC |
| Current: | 8 A |
| Resistance: | 21 mOhm |
| Inductance: | 8 mH |
| Number of phases: | 2 |
| with Neutral: | no |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Leaded - Soldering Type |
| Dimensions: | 43 x 32 x 44 mm |
| Net weight: | 92 g |
| Gross weight: | 101 g |