| Series: | RT8522 |
|---|---|
| Application Type: | PV Inverter, Motor drives and Fast charging stations |
| Voltage: | 300 VAC |
| Current: | 10 A |
| Resistance: | 16 mOhm |
| Number of phases: | 2 |
| with Neutral: | no |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Leaded - Soldering Type |
| Dimensions: | 43 x 32 x 44 mm |
| Net weight: | 92 g |
| Gross weight: | 101 g |