| Series: | RC112 |
|---|---|
| Application Type: | Electrical, electronic, industrial and lighting equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 0.6 A |
| Resistance: | 630 mOhm |
| Inductance: | 6.8 mH |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | no |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Leaded - Soldering Type |
| Dimensions: | 17.5 x 17.5 x 11 mm |
| Net weight: | 3 g |
| Gross weight: | 4 g |