NORA-W256AWS-00B
u-blox*Multiradio Module*AWS IoT ExpressLink PCB antenna*10.4x14.3* Wi-Fi 4 SB/Bluetooth 5
Manufacturer Item No.:
NORA-W256AWS-00B
Item number:
NORA-W256AWS-00B
from 1 pieces
4,80 € / 1 pieces
from 10 pieces
4,68 € / 1 pieces
from 50 pieces
4,65 € / 1 pieces
from 100 pieces
4,57 € / 1 pieces
from 250 pieces
4,50 € / 1 pieces
Add to Favorites
- AWS IoT ExpressLink with pre-provisioned AWS connectivity
- Easy integration with high-level commands
- Wi-Fi 802.11b/g/n and Bluetooth Low Energy 5
- Enhanced security features
- Small footprint and multiple antenna options
- Global certification
| Form factor: | NORA |
|---|---|
| Chip: | ESP32-S3 |
| Wi-Fi Standard: | Wi-Fi 4 Single-Band |
| Bluetooth Standard: | v5.0 (Bluetooth Low Energy) |
| max. Range: | 500 m |
| Antenna Option: | Internal antenna |
| Type : | stand-alone |
| Software: | AWS ExpressLink |
| Voltage: | 3 - 3.6 VDC |
| Temperature: | -40 to +85 °C |
| Dimensions: | 14.3 x 10.4 x 1.8 mm |
| UART: | 1 |
| S/W Features: | AT command support, Factory programmed MAC address(es), Secure boot, WPA3 |