| Series: | FN7513 |
|---|---|
| Application Type: | Computer server and medical equipment |
| Voltage: | 300 VAC |
| Current: | 16 A |
| Capacitance: | 100 nF |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 48 g |
| Gross weight: | 69 g |