FN410-3-02
Schaffner*FN 410-3-02 PCB Mount Filter 250VAC, 2-Stage, 3A
Manufacturer Item No.:
800109-SF
Item number:
FN 410-3-02
from 5 pieces
34,60 € / 1 pieces
from 10 pieces
26,62 € / 1 pieces
from 25 pieces
23,07 € / 1 pieces
from 50 pieces
20,35 € / 1 pieces
from 125 pieces
17,30 € / 1 pieces
from 2500 pieces
16,78 € / 1 pieces
from 5000 pieces
16,26 € / 1 pieces
from 10000 pieces
15,74 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN410 |
|---|---|
| Application Type: | Electrical and electronic equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 3 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Leaded - Soldering Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 85 g |
| Gross weight: | 87 g |