FN402B-6.5-02
Schaffner*FN 402B-6,5-02 PCB Mount Filter 250VAC, 6.5A, <5uA, H 16.5mm
Manufacturer Item No.:
800542-SF
Item number:
FN 402B-6.5-02
from 200 pieces
7,22 € / 1 pieces
from 1000 pieces
7,00 € / 1 pieces
from 2000 pieces
6,79 € / 1 pieces
from 4000 pieces
6,57 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN402 |
|---|---|
| Application Type: | Medical equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 6.5 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | yes |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Leaded - Soldering Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 40 g |
| Gross weight: | 44 g |