FN402-1-02
Schaffner*FN 402-1-02 PCB Mount Filter 250VAC, 1A, H 16.5mm
Manufacturer Item No.:
800532-SF
Item number:
FN 402-1-02
from 5 pieces
12,08 € / 1 pieces
from 10 pieces
9,29 € / 1 pieces
from 20 pieces
8,05 € / 1 pieces
from 100 pieces
7,11 € / 1 pieces
from 200 pieces
6,04 € / 1 pieces
from 1000 pieces
5,86 € / 1 pieces
from 2000 pieces
5,68 € / 1 pieces
from 4000 pieces
5,50 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN402 |
|---|---|
| Application Type: | Electrical and electronic equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 1 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Leaded - Soldering Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 40 g |
| Gross weight: | 44 g |