FN351H-36-33
Schaffner*FN 351H-36-33 3 Phase Flat Mount Filter 520VAC, 36A
Manufacturer Item No.:
800489-SF
Item number:
FN 351H-36-33
from 1 pieces
515,46 € / 1 pieces
from 5 pieces
257,73 € / 1 pieces
from 25 pieces
250,00 € / 1 pieces
from 50 pieces
242,27 € / 1 pieces
from 100 pieces
234,53 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN351 |
|---|---|
| Application Type: | Electric machinery, motor drives and inverters in IT network |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 36 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 1500 g |
| Gross weight: | 1766 g |