FN350-55-24
Schaffner*FN 350-55-24 Single Phase Chassis Filter 250VAC, 55A, STB Termi
Manufacturer Item No.:
800646-SF
Item number:
FN 350-55-24
from 1 pieces
338,74 € / 1 pieces
from 6 pieces
169,37 € / 1 pieces
from 30 pieces
164,29 € / 1 pieces
from 60 pieces
159,21 € / 1 pieces
from 120 pieces
154,13 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN350 |
|---|---|
| Application Type: | Motor drives |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 55 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 2025 g |
| Gross weight: | 2318 g |