FN350-30-33
Schaffner*FN 350-30-33 Single Phase Chassis Filter 250VAC, 30A, STB Termi
Manufacturer Item No.:
800471-SF
Item number:
FN 350-30-33
from 1 pieces
246,20 € / 1 pieces
from 5 pieces
189,38 € / 1 pieces
from 10 pieces
123,10 € / 1 pieces
from 50 pieces
119,41 € / 1 pieces
from 100 pieces
115,71 € / 1 pieces
from 200 pieces
112,02 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN350 |
|---|---|
| Application Type: | Motor drives |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 30 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Net weight: | 700 g |
| Gross weight: | 836 g |