FN3310-400-99-R5
Schaffner*FN 3310-400-99-R5 3 Phase Busbar Filter 500VAC, 400A, 1MO
Manufacturer Item No.:
815020-SF
Item number:
FN 3310-400-99-R5
from 1 pieces
597,75 € / 1 pieces
from 5 pieces
579,82 € / 1 pieces
from 10 pieces
561,89 € / 1 pieces
from 20 pieces
543,95 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3310 |
|---|---|
| Application Type: | PV Inverter and Motor Drives |
| Voltage: | 500 VAC |
| Current: | 400 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | standard |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 250 x 210 x 140 mm |
| Net weight: | 3050 g |
| Gross weight: | 4250 g |