FN3288-50-53-C35-R65
Schaffner*FN 3288-50-53-C35-R65
Manufacturer Item No.:
817998-SF
Item number:
FN 3288-50-53-C35
from 1 pieces
387,00 € / 1 pieces
from 4 pieces
193,50 € / 1 pieces
from 25 pieces
187,70 € / 1 pieces
from 50 pieces
181,89 € / 1 pieces
from 100 pieces
176,09 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3288 |
|---|---|
| Application Type: | Inverter and Motor drives |
| Voltage: | 480 VAC |
| Current: | 50 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 255 x 65 x 180 mm |
| Net weight: | 2500 g |
| Gross weight: | 2800 g |