FN3288-25-33-C26-R65
Schaffner*FN 3288-25-33-C26-R65
Manufacturer Item No.:
818018-SF
Item number:
FN 3288-25-33-C26
from 1 pieces
249,38 € / 1 pieces
from 7 pieces
124,69 € / 1 pieces
from 50 pieces
120,95 € / 1 pieces
from 100 pieces
117,21 € / 1 pieces
from 200 pieces
113,47 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3288 |
|---|---|
| Application Type: | Inverter and Motor drives |
| Voltage: | 480 VAC |
| Current: | 25 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 210 x 45 x 145 mm |
| Net weight: | 1200 g |
| Gross weight: | 1542 g |