FN3288-10-44-C17-R65
Schaffner*FN 3288-10-44-C17
Manufacturer Item No.:
820821-SF
Item number:
FN 3288-10-44-C17
from 1 pieces
186,10 € / 1 pieces
from 8 pieces
93,05 € / 1 pieces
from 50 pieces
90,26 € / 1 pieces
from 100 pieces
87,47 € / 1 pieces
from 200 pieces
84,68 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3288 |
|---|---|
| Application Type: | Inverter and Motor drives |
| Voltage: | 480 VAC |
| Current: | 10 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 185 x 40 x 120 mm |
| Net weight: | 760 g |
| Gross weight: | 1000 g |