FN3287-10-44-C21-R65
Schaffner*FN 3287-10-44-C21-R65 3 Phase Slim Book Style Standard Line Filter 480VAC, 10A, STB Terminal 44, Cy 220nF
Manufacturer Item No.:
820844-SF
Item number:
FN 3287-10-44-C21
from 8 pieces
85,21 € / 1 pieces
from 50 pieces
82,65 € / 1 pieces
from 100 pieces
80,10 € / 1 pieces
from 200 pieces
77,54 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3287 |
|---|---|
| Application Type: | Inverter and Motor drives |
| Voltage: | 480 VAC |
| Current: | 10 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 180 x 40 x 112 mm |
| Net weight: | 680 g |
| Gross weight: | 911 g |