FN3270H-50-34
Schaffner*FN 3270H-50-34 3 Phase Compact Filter 520VAC, 50A
Manufacturer Item No.:
806168-SF
Item number:
FN 3270H-50-34
from 1 pieces
380,74 € / 1 pieces
from 8 pieces
190,37 € / 1 pieces
from 50 pieces
184,66 € / 1 pieces
from 100 pieces
178,95 € / 1 pieces
from 200 pieces
173,24 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3270H |
|---|---|
| Application Type: | Electric Machinery and Motor drives |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 50 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 218 x 85 x 80 mm |
| Net weight: | 1200 g |
| Gross weight: | 1551 g |