FN3258H-7-44
Schaffner*FN 3258H-7-44 3 Phase Slim Line Filter 520VAC, 7A, STB Terminal
Manufacturer Item No.:
802209-SF
Item number:
FN 3258H-7-44
from 1 pieces
216,58 € / 1 pieces
from 5 pieces
166,60 € / 1 pieces
from 10 pieces
108,29 € / 1 pieces
from 50 pieces
105,04 € / 1 pieces
from 100 pieces
101,79 € / 1 pieces
from 200 pieces
98,54 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3258 |
|---|---|
| Application Type: | Electric Machinery and Motor drives |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 7 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | very high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 204 x 40 x 70 mm |
| Net weight: | 500 g |
| Gross weight: | 698 g |