FN3026HP-50-72
Schaffner*FN 3026HP-50-72 3 Phase Plastic Housing Filter 520VAC, DIN Rail Mo
Manufacturer Item No.:
802630-SF
Item number:
FN 3026HP-50-72
from 1 pieces
236,72 € / 1 pieces
from 5 pieces
182,09 € / 1 pieces
from 10 pieces
118,36 € / 1 pieces
from 50 pieces
114,81 € / 1 pieces
from 100 pieces
111,26 € / 1 pieces
from 200 pieces
107,71 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN3026 |
|---|---|
| Application Type: | Motor drives |
| Voltage: | 520 VAC |
| Current: | 50 A |
| Number of phases: | 3 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | DIN Rail Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 177 x 65 x 84 mm |
| Net weight: | 1000 g |
| Gross weight: | 1100 g |