FN2230-150-99-C0000-R90
Schaffner*FN 2230-150-99-C0000-R90 DC Busbar Filter, 500 VDC, 150 A, ighPerf., compact., noYCap
Manufacturer Item No.:
822715-SF
Item number:
FN 2230-150-99-C0000
from 1 pieces
207,15 € / 1 pieces
from 5 pieces
200,94 € / 1 pieces
from 10 pieces
194,72 € / 1 pieces
from 20 pieces
188,51 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2230 |
|---|---|
| Application Type: | DC Charger |
| Voltage: | 500 VDC |
| Current: | 150 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 205 x 163 x 95 mm |
| Net weight: | 2420 g |
| Gross weight: | 2900 g |