FN2211HV-2300-99-C27-R99
Schaffner*FN 2211HV-2300-99-C27-R99 DC Busbar Filter 1500VDC, 2300A, 2.2uF, 10MOhm FN2211HV-2300-99-C27-R99
Manufacturer Item No.:
813443-SF
Item number:
FN 2211HV-2300-99
from 1 pieces
1.753,14 € / 1 pieces
from 5 pieces
1.700,55 € / 1 pieces
from 10 pieces
1.647,95 € / 1 pieces
from 20 pieces
1.595,36 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2211 |
|---|---|
| Application Type: | PV Inverter, battery storage and DC Charger |
| Voltage: | 1500 VDC |
| Current: | 2300 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | no |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 495 x 230 x 210 mm |
| Net weight: | 18300 g |
| Gross weight: | 20130 g |