FN2060A-30-08
Schaffner*FN 2060A-30-08 Single Phase Chassis Mount Filter 250VAC, 30A, 2-S
Manufacturer Item No.:
800900-SF
Item number:
FN 2060A-30-08
from 10 pieces
53,50 € / 1 pieces
from 50 pieces
51,90 € / 1 pieces
from 100 pieces
50,29 € / 1 pieces
from 200 pieces
48,69 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2060 |
|---|---|
| Application Type: | Electrical, electronic and industrial equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 30 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | high |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 119 x 45.4 x 57.6 mm |
| Net weight: | 860 g |
| Gross weight: | 960 g |