FN2010B-3-07
Schaffner*FN 2010B-3-07 Single Phase Chassis Mount Filter 250VAC, 3A, Wire
Manufacturer Item No.:
801328-SF
Item number:
FN 2010B-3-07
from 60 pieces
11,51 € / 1 pieces
from 300 pieces
11,16 € / 1 pieces
from 600 pieces
10,82 € / 1 pieces
from 1200 pieces
10,47 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2010 |
|---|---|
| Application Type: | Medical equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 3 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | yes |
| Low Leakage Current: | yes |
| Performance Level: | standard |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 64 x 35 x 24.3 mm |
| Net weight: | 65 g |
| Gross weight: | 72 g |