FN2010A-20-08
Schaffner*FN 2010A-20-08 Single Phase Chassis Mount Filter 250VAC, 20A, Scr
Manufacturer Item No.:
800758-SF
Item number:
FN 2010A-20-08
from 50 pieces
20,72 € / 1 pieces
from 250 pieces
20,10 € / 1 pieces
from 500 pieces
19,48 € / 1 pieces
from 1000 pieces
18,86 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Series: | FN2010 |
|---|---|
| Application Type: | Electrical and electronic equipment |
| Voltage: | 250 VAC |
| Current: | 20 A |
| Number of phases: | 1 |
| with Neutral: | yes |
| Medical (B) Type: | no |
| Low Leakage Current: | no |
| Performance Level: | standard |
| Overvoltage Protection: | no |
| Assembly Option: | Mounting Type |
| Type (E) with Earthline Choke: | no |
| Type (S) Snap In: | no |
| Dimensions: | 85 x 54 x 30.3 mm |
| Net weight: | 210 g |
| Gross weight: | 266 g |