| Form factor: | EDC |
|---|---|
| Type : | 1ME |
| Pin Count: | 44 Pin |
| Capacity: | 32GB |
| Interface: | PATA |
| Flash Type: | MLC |
| Temperature: | 0 to +70 °C |
| No. Of Channels: | 2 |
| Read (MB/s): | 95 |
| Write (MB/s): | 24 |
| Flash Manufacturer: | Kioxia |
| Form factor: | EDC |
|---|---|
| Type : | 1ME |
| Pin Count: | 44 Pin |
| Capacity: | 32GB |
| Interface: | PATA |
| Flash Type: | MLC |
| Temperature: | 0 to +70 °C |
| No. Of Channels: | 2 |
| Read (MB/s): | 95 |
| Write (MB/s): | 24 |
| Flash Manufacturer: | Kioxia |