| Series: | Hard Metric Connectors |
|---|---|
| Construction Form: | Shroud |
| Type : | accessories |
| Rows: | 5 |
| Pitch: | 2.0 mm |
| Temperature: | -55°C to +125°C |
| Connector Standard: | IEC 61076-4-101 |
| Insulator Material: | PBT glass filled, UL 94 V-0 |
| Series: | Hard Metric Connectors |
|---|---|
| Construction Form: | Shroud |
| Type : | accessories |
| Rows: | 5 |
| Pitch: | 2.0 mm |
| Temperature: | -55°C to +125°C |
| Connector Standard: | IEC 61076-4-101 |
| Insulator Material: | PBT glass filled, UL 94 V-0 |