| Main Group: | Contactors |
|---|---|
| Series: | C295 |
| Product Group: | C295L |
| Main-Type: | Contactor |
| Sub-Type: | NO |
| Number of poles: | 2 |
| Coil Voltage: | 36 V |
| Operational Voltage: | 1200 V |
| Operational Current: | 120 A |
| Main Group: | Contactors |
|---|---|
| Series: | C295 |
| Product Group: | C295L |
| Main-Type: | Contactor |
| Sub-Type: | NO |
| Number of poles: | 2 |
| Coil Voltage: | 36 V |
| Operational Voltage: | 1200 V |
| Operational Current: | 120 A |