1-1694-172900
Schaltbau*C294 A/ 24EV-U1 Schütz S
Manufacturer Item No.:
1-1694-172900
Item number:
1-1694-172900
from 1 pieces
480,15 € / 1 pieces
from 5 pieces
400,13 € / 1 pieces
from 20 pieces
340,11 € / 1 pieces
from 50 pieces
308,09 € / 1 pieces
from 100 pieces
288,09 € / 1 pieces
Add to Favorites
| Main Group: | Contactors |
|---|---|
| Series: | C294 |
| Product Group: | C294A |
| Main-Type: | Contactor |
| Sub-Type: | NO |
| Number of poles: | 2 |
| Coil Voltage: | 24 V |
| Operational Voltage: | 1000 V |
| Operational Current: | 40 A |