| Main Group: | Contactors |
|---|---|
| Series: | C160 |
| Product Group: | C160C |
| Main-Type: | Contactor |
| Sub-Type: | NO |
| Number of poles: | 1 |
| Coil Voltage: | 60 V |
| Operational Voltage: | 450 V |
| Operational Current: | 200 A |
| Main Group: | Contactors |
|---|---|
| Series: | C160 |
| Product Group: | C160C |
| Main-Type: | Contactor |
| Sub-Type: | NO |
| Number of poles: | 1 |
| Coil Voltage: | 60 V |
| Operational Voltage: | 450 V |
| Operational Current: | 200 A |